Nie możesz znaleźć nowego kierownika? Wynajmij interim managera!

W obecnych czasach na rynku, panuje dyktat pracowniczy. Oznacza to, że wysokiej jakości specjaliści mogą niemal przebierać w ofertach zatrudnienia i wybierać najlepsze opcje. Co więc pozostaje przedsiębiorcom, którzy potrzebują świetnego managera ale nie są w stanie zaoferować mu takich warunków, aby zatrudnić go na etat? Tu z pomocą przychodzi interim manager.

To już być może znak naszych czasów, że to wysokiej jakości specjaliści dyktują warunki na rynku pracowniczym także w Trójmieście. Oznacza to, że mogą wybierać najlepsze dla nich miejsca i formy zatrudnienia.

Co więc z przedsiębiorcami, którzy nie mogą pozwolić sobie na pełnoetatowe zatrudnienie managera a potrzebują przynajmniej przez jakiś czas wsparcia założonych procesów w firmie przez wysokiej jakości specjalisty?

Tu odpowiednią opcją będzie zatrudnienie interim managera.

Interim manager może pracować w firmie tylko przez kilka miesięcy ale to wystarczający czas aby dokonać skutecznej interwencji biznesowej. Dobry interim potrafi szybko się wdrożyć, łatwo przyswaja rytuały operacyjnej w firmie, skutecznie wdraża zlecone do wdrożenia zmiany. Przykładem takiej interwencji biznesowej jest wdrożenie nowej osoby na stanowisko kierownicze, pracownika wyłonionego w ramach wewnętrznej rekrutacji, potrzebującego szybkiej pomocy w przejmowaniu poważniejszych zadań w firmie – wyjaśnia Janusz Pietruszyński z firmy Koncept Konsulting oferującej menadżerów do wynajęcia w różnych specjalizacjach.

Najczęściej spotykany scenariusz zmuszający firmy do sięgnięcia po interima

Odchodzi wieloletni dyrektor/kierownik, zespół potrzebuje szybkiego wsparcia i nowego lidera

Zatrudniony w rekrutacji kierownik po 3 miesiącach okazuje się jednak rozczarowaniem, dział sprzedaży nie może znowu pozostawać bez lidera

W firmie brakuje nowych kompetencji do rywalizacji z coraz silniejszą konkurencją, nikt z zespołu ich nie posiada, potrzebna jest osoba z zewnątrz

Czy to scenariusz z Twojej firmy? Napisz, porozmawiamy o współpracy

janusz.pietruszynski@gmail.com